Każdego dnia wiele godzin spędzamy w biurze. Naturalnym więc jest, że musimy jeść. W spiżarni czy jadalni powinny znaleźć się różne artykuły spożywcze. Poza herbatą, kawą i sokami, w szafce powinny leżeć owoce, bakalie i słodkie przekąski. Warto zadbać także o wyposażenie – ładne naczynia na pewno sprawią, że posiłki będą przyjemniejsze.

Jak często powinno się jeść?

Dietetycy twierdzą, że posiłki należy spożywać nie rzadziej niż co 3-4 godziny. Jeśli nie będziemy jeść, dopadnie nas spadek koncentracji i rozdrażnienie. Nie tylko trudno nam się będzie skoncentrować na pracy, lecz także może nam to utrudnić relacje ze współpracownikami. Prawdopodobnie z głodu zacznie nas boleć głowa i brzuch. Tak długie przerwy w jedzeniu mogą w przyszłości skutkować problemami z układem pokarmowym.

Artykuły spożywcze idealne dla pracownika biurowego

W pracy, podobnie jak w domu, wybierajmy zdrowe i pełnowartościowe artykuły spożywcze. Dietetycy twierdzą, iż na posiłki typu fast food można pozwolić sobie naprawdę rzadko. Zamiast kebabów czy frytek, przygotujmy smaczny i zdrowy posiłek. Jeden z nich świetnie zastąpią warzywne soki, które można pic zamiast kawy czy herbaty. W szufladzie warto mieć słodkie przekąski, na przykład gorzką czekoladę czy bakalie. Jeśli chcemy coś zjeść, dobrym wyborem są gotowe dania, które często dostarczane są do biur. Wybierajmy sałatki, surówki lub kanapki z pieczywa pełnoziarnistego, które spokojnie można jeść w pracy. Te ostatnie powinniśmy kupować zawsze z dodatkiem dużej ilości warzyw. Można także przygotować sobie w domu posiłek z dobrej jakości artykułów spożywczych. Przygotujmy sałatkę z makaronu z dodatkiem mięsa i warzyw. W czasie pracy nie można także zapomnieć o nawadnianiu. Świetnie sprawdzą się napoje bez dodatku cukru i słodzików, na przykład soki. Jeśli pijemy kawę, wybierajmy taką z dodatkiem mleka, a jedną z porcji napoju warto zastąpić zdrową, ziołową herbatą.

Zobacz również  Jaki rodzaj faktoringu jest dla Ciebie odpowiedni?

Co jeść w pracy, czyli zapasy na czarną godzinę

Zdarza się, że przygotujemy drugie śniadanie i zapomnimy zabrać go z domu. Na taką okazję trzeba być przygotowanym. W szufladzie biurka musimy mieć coś, co zaspokoi głód. Unikajmy słodyczy, ale zawsze możemy jest zastąpić paczką rodzynek, migdałów i orzechów. Są zdrowe i zastąpią bardzo kaloryczne słodkie przekąski. Bakalie oraz czekolada są idealnym źródłem magnezu wypłukiwanego z organizmu wraz z dużymi ilościami wypijanej kawy i herbaty. Migdały, orzechy włoskie i daktyle są dobrym źródłem witamin A, C, E, PP i z grupy B. Mają własności odżywcze, regenerujące, przeciwutleniające, a także korzystnie wpływają na stan włosów, cery i paznokci. Jedzenie w pracy może być przyjemnością. Wybierzmy zdrowe artykuły spożywcze, zapakujmy je w szczelne i ładne naczynia, a głód w pracy nie będzie nam straszny.