Styl minimalistyczny umiejętnie organizuje i porządkuje przestrzeń oraz wprowadza spokój i harmonię. Wyznaje on jedną zasadę, że czasem mniej znaczy więcej. W przypadku biur urządzonych w stylu minimalistycznym osiąga się przyjazne otoczenie pracy wpływające nie tylko na lepszą efektywność ale również dobre samopoczucie pracowników.

Biuro w stylu minimalistycznym – wysoka jakość

Urządzając biuro w stylu minimalistycznym warto wybrać sklep meblowy https://antoniomeble.com.pl/ dostarczający produkty najwyższej jakości. W tego typu pomieszczeniach elementów wyposażenia jest niewiele ale muszą się one cechować wysokimi walorami estetycznymi, na przykład w odniesieniu do materiału oraz sposobi ich wykonania.

Biuro w stylu minimalistycznym – umiar

W przypadku biur urządzonych w stylu minimalistycznym w danej przestrzeni powinny znaleźć się meble i inne przedmioty absolutnie niezbędne oraz maksymalnie funkcjonalne. Każda rzecz powinna mieć swoje określone przeznaczenie. Dotyczy to również dodatków, które muszą zostać maksymalnie ograniczone. Całość aranżacji ma być schludna i nieco chłodna w odbiorze.

Biuro w stylu minimalistycznym – prosta forma

Styl minimalistyczny cechuje się bardzo prostymi formami. Oznacza to, że w tego typu przestrzeniach powinny znaleźć się gładkie powierzchnie oraz linie i kąty proste. Wszelkie zaburzające surowość miejsca miękkie i obłe kształty nie są pożądane.

Zobacz również  Frazy long tail - co to jest?

Biuro w stylu minimalistycznym – neutrale kolory

Kolorystyka stylu minimalistycznego jest stonowana i oparta głownie na bieli, beżu i szarości. W ramach kontrastu mogą być wprowadzone barwy bardzo odważne i intensywne na przykład w postaci zieleni, czerni lub granatu. Jednak i w tym przypadku kolorystyka powinna obejmować zaledwie klika barw. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład malowanie większości ścian w bardzo spokojnym i neutralnym kolorze oraz wprowadzenie jednej bardzo intensywniej. Zwraca ona wówczas uwagę oraz przyciąga spojrzenia. Pełni rodzaj dekoracji.

Biuro w stylu minimalistycznym – kolorowy akcent

Poza kolorowym akcentem w postaci oryginalnego malowania ścian bardzo powszechnie wprowadzanym trendem w minimalistycznie urządzanych przestrzeniach biurowych jest stosowanie kolorowych akcentów. Jak wspomniano powyżej z zasady dąży się do ograniczenia ilości stosowanych przedmiotów dlatego ten barwny element powinien spełniać poza rolą estetyczną również zadanie praktyczne. Tego typu funkcjonalny dodatek może stanowić kolorowa oryginalna lampa lub krzesło.

Biuro w stylu minimalistycznym – kontrast

Styl minimalistyczny lubi kontrast. Oznacza to w tym przypadku możliwość łączenia jasnych kolorów na ścianach z bardzo ciemnymi odcieniami zastosowanych mebli.

Biuro w stylu minimalistycznym – ład i porządek

Meble biurowe wykorzystywane w stylu minimalistycznym powinny umożliwiać zachowanie ładu i porządku. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie elementów modułowych zawierających nieprzeźroczyste fronty oraz pojemne szuflady.

Zobacz również  Czym różni się audyt on site od audytu off-site?