Popularność dokumentacji papierowej maleje z każdym rokiem. Warto podkreślić, że tendencja ta nie jest wyłącznie wynikiem cyfryzacji w obrębie samych przedsiębiorstw. Digitalizacja procesów firmowych jest również skutkiem obecnych wymogów instytucji państwowych, które zachęcają do prowadzenia działań kadrowo-płacowych przez internet. Jaki system HR najlepiej odnajdzie się we współczesnej, cyfrowej rzeczywistości?

Jaki system HR wesprze codzienną pracę specjalistów?

Każdy doświadczony przedsiębiorca z pewnością potwierdzi, że fundamentem udanej współpracy z Klientem jest wydajna organizacja procesów wewnętrznych – jasny podział obowiązków, przejrzysta komunikacja i stały monitoring postępów. Sprawna realizacja powyższych założeń może jednak nastręczyć sporych problemów, zwłaszcza w przypadku projektów, przy których pracuje wielu specjalistów z różnych działów.

Jaki system HR podoła takiemu zadaniu? Taki, który będzie mógł zapewnić pracownikom jak najlepsze środowisko pracy i wydobędzie z nich maksimum potencjału przy znikomych formalnościach. Nowoczesne oprogramowanie kadrowo-płacowe upraszcza skomplikowane procedury wewnętrzne i sprawia, że specjaliści będą mogli skupić się na pracy projektowej bądź poszerzaniu swoich kompetencji.

Jaki system HR pomoże w organizacji działu HR & Payroll?

Opisane powyżej aspekty sprawnego działania całego przedsiębiorstwa łączy jeden wspólny mianownik – podstawą dobrej organizacji pracy firmy jest dział HR & Payroll, którego zadania mają wpływ na wydajność całej firmy. Specjaliści kadrowo-płacowi nadzorują grafiki, wypłacają należne pensje (często odpowiednio powiększone o nadgodziny czy premie), odpowiadają za odprowadzanie składek do należnych podmiotów krajowych i monitorują bieżące potrzeby rekrutacyjne.

Zobacz również  Pożyczki online na raty. Jak wybrać bezpieczne rozwiązanie?

Czy powyższe obowiązki można zautomatyzować? Jaki system HR sprawi, że procesy wewnętrzne zaczną pochłaniać o wiele mniej czasu? Kluczem do optymalizacji czasu pracy jest cykliczność – jeśli oprogramowanie kadrowo-płacowe będzie w stanie odciążyć specjalistów HR & Payroll z części monotonnych i przewidywalnych zajęć, zyskają oni więcej wolnego czasu, który będzie można zagospodarować zgodnie z zapotrzebowaniem firmy.

Warto pamiętać również o korzyściach, jakie zapewnia system HR w chmurze. W dobie wszechobecnej pracy zdalnej, możliwość prowadzenia działań z dowolnego miejsca z dostępem do sieci staje się nieoceniona. W segmencie oprogramowania cloud prym wiedzie zwłaszcza model SaaS (ang. Oprogramowanie jako usługa), który nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi inwestycjami, stając się w pełni funkcjonalny już od dnia wdrożenia.

Jaki system HR wybrać? Postaw na TETA AIR

System TETA AIR to rozwiązanie w chmurze, które stanowi odpowiedź na wszystkie powyższe pytania. Wspiera on pracę działu HR & Payroll i bezpośrednio przyczynia się do wyższego komfortu pracy wszystkich zatrudnionych specjalistów. To nieocenione wsparcie w wielu procesach wewnętrznych, które pomaga skupić się na tym, co najważniejsze – satysfakcji Twoich Klientów. Już dziś zapoznaj się ze specyfikacją systemu TETA AIR i przekonaj się, dlaczego rozwiązaniom grupy Unit4 zaufało w Polsce już ponad 2000 dużych i średnich przedsiębiorstw.

Zobacz również  Czy laminator jest potrzebny w Twoim biurze?

 

Znajdziesz nas pod adresem: ul. Powstańców Śląskich 7a, 53-332 Wrocław
lub na naszej stronie: www.Teta-Air.pl

Źródło: TETA Air – Rozwiązanie HR stworzone do obsługi kadrowo-płacowej