W branży logistycznej regularnie zachodzą dynamiczne zmiany związane z modyfikacją prawa, procedur lub wprowadzeniem zmienionej dokumentacji celnej. Ponadto raz po raz pojawiają się także nowe rozwiązania, które pozwalają zwiększyć efektywność pracy. Szkolenia z logistyki są więc konieczne, by być na bieżąco ze wszystkimi zmianami.

Warsztaty dla kadry wyższego szczebla

Nieznajomość zmian prawnych oraz aktualnych zasad sporządzania międzynarodowej dokumentacji może poskutkować popełnieniem błędu i utratą kluczowych klientów. Dla wielu z nich istotne jest przecież uniknięcie potencjalnych opóźnień spowodowanych koniecznością przeprowadzenia korekty oraz – przede wszystkim – kosztów wynikających z wyboru niekorzystnego rozwiązania. Dotyczy to na przykład zakwalifikowania przewożonych towarów do grupy produktów, na które naliczane jest wyższe cło. Jeżeli nie opanowałeś w biegłym stopniu bieżącego stanu prawnego, możesz mieć problem z zaproponowaniem klientowi najlepszego rozwiązania. Z tego powodu warto regularnie poszerzać wiedzę, czytając książki i czasopisma branżowe oraz wybierając specjalistyczne szkolenia z logistyki. Powinni w nich uczestniczyć przede wszystkim pracownicy wyższego szczebla, których odpowiedzialność i zakres działań są największe w każdej firmie transportowej.

Które szkolenia z logistyki wybrać?

Tematyka warsztatów z logistyki jest bardzo zróżnicowana, podobnie jak grupa adresatów kursów. Czym innym zajmuje się przecież kierownik łańcuchów dostaw, a czym innym specjalista ds. controllingu operacyjnego w przedsiębiorstwie. W ofercie firm szkoleniowych można odnaleźć zarówno warsztaty poświęcone bardzo wąskim zagadnieniom tj. Lean Manufacturing i TOC, jak i szerszym kwestiom np. zasadom efektywnego planowania logistycznego. Specjalnie dla kierowników działów logistycznych są także organizowane kursy z zarządzania zespołem logistycznym, podczas których uczestnicy uczą się utrzymywać motywację pracowników na wysokim poziomie, dowiadują się, jakie narzędzia wybrać, by osiągać określone cele jakościowe oraz które formy komunikacji stosować wobec podwładnych. Na stanowisku menedżerskim kluczowe są też umiejętności negocjacyjne, które pozwalają uzyskać korzystniejsze oferty i w rezultacie wygenerować większy zysk dla firmy. Jeżeli zależy Ci na poznaniu skutecznych technik, wybierz szkolenia z logistyki poświęcone tematyce prowadzenia międzynarodowych negocjacji biznesowych.

Zobacz również  Top5 polskich uczelni z kierunkiem MBA

Na warsztaty z logistyki przychodzą pracownicy wszystkich szczebli, lecz najczęściej szkolą się kierownicy działów i dyrektorzy, których zakres wiedzy łatwo przekłada się na wyniki finansowe firmy. Jeżeli więc jesteś jednym z nich, nie żałuj czasu na zwiększanie swoich umiejętności oraz poszerzanie horyzontów, ponieważ tylko dzięki temu będziesz w stanie świadczyć usługi logistyczne na najwyższym poziomie.