Płacenie kartą za zakupy w sklepie lub lokalu usługowym jest już standardem, do którego klienci zdążyli się przyzwyczaić. Zupełnie inaczej wygląda jednak sytuacja przedsiębiorców mobilnych, którzy dotąd przyjmowali zapłatę w gotówce, teraz jednak mogą wybrać także terminal przenośny. Czy wiesz, dlaczego warto rozważyć jego zakup?

Obniż koszty, zwiększ konkurencyjność

Jeżeli zależy Ci na rozwoju firmy i zwiększeniu liczby klientów, to założenie mobilnego terminalu może być dobrym sposobem na osiągnięcie Twoich celów. Płatność kartą poza sklepem nie jest jeszcze zjawiskiem powszechnym, więc każda firma, która zdecyduje się na terminal przenośny może szybko uzyskać przewagę nad konkurentami.

Transakcje bezgotówkowe są chętnie wybierane przez klientów i wygodne dla sprzedawców, ponieważ pozwalają uniknąć sytuacji, w której nagle zabraknie drobnych lub wydawanie reszty potrwa na tyle długo, że zniechęci nabywców do sfinalizowania zakupów. Często zdarza się też tak, że klient spontanicznie chciałby dokonać u Ciebie zakupu, lecz nie dysponuje gotówką, a w pobliżu sklepu brakuje bankomatów. W takiej sytuacji transakcja nie dojdzie do skutku tylko dlatego, że Twój sklep nie obsługuje płatności kartą, zostanie jednak zrealizowana przez konkurencję wyposażoną w terminale.

Terminal przenośny to nie tylko sposób na przyciągnięcie i zatrzymanie klientów poprzez udostępnienie im wygodnej formy płatności, ale również szansa na obniżenie kosztów. Jeżeli zainwestowałbyś w zainstalowanie tradycyjnego urządzenia wraz z okablowaniem, to oprócz opłacania określonego procentu od każdej transakcji, musiałbyś jeszcze płacić za dzierżawę i udostępnienie terminalu. Kupując urządzenie przenośne, poniesiesz tylko jednorazowy koszt zakupu oraz ułamkowy koszt obsługi każdej transakcji, unikniesz zatem płacenia drogich opłat stałych.

Zobacz również  Faktoring odwrotny – co to jest?

Dla kogo terminal przenośny?

Mobilny terminal sprawdzi się w przypadku handlu obwoźnego, ale także firm kurierskich, transportowych i dostawczych. To wymarzone narzędzie pracy dla przedstawiciela handlowego, który dzięki niemu sprawnie zrealizuje transakcję w domu klienta nawet wtedy, gdy nabywca nie będzie dysponował gotówką. Terminal przenośny może być też z powodzeniem stosowany przez sklepy internetowe, które dysponują własnym dowozem produktów i chcą realizować również zamówienia płatne przy odbiorze.

Możliwości zastosowania mobilnego terminalu jest bardzo wiele, warto więc skorzystać z nadarzającej się okazji, by wyprzedzić konkurencję w wyścigu o klienta. Nagrodą mogą być większe zyski oraz nowa grupa lojalnych konsumentów, którzy chętnie polecą Twój sklep swoim znajomym.