Decyzja o zaciągnięciu pożyczki zawsze powinna być poprzedzona solidną analizą swojej sytuacji finansowej i odpowiedzią na pytanie: czy chcę podjąć zobowiązanie długo-, czy krótkoterminowe? Pierwsze zapewnia elastyczność i gwarantuje bezpieczeństwo domowego budżetu, drugie pomaga szybko pozbyć się długu. Do której kategorii należą pożyczki online na raty?

Czym są pożyczki online na raty?

Pożyczki są popularnym źródłem gotówki w trudnych chwilach. Można zaciągnąć je u rodziny, znajomych lub w instytucji finansowej specjalizującej się w ich udzielaniu. W każdym przypadku warunkiem koniecznym do prawidłowego zaciągnięcia pożyczki jest zawarcie umowy. Pożyczki online na raty to rodzaj zobowiązania, który:

  • Jest udzielany przez specjalne instytucje świadczącą usługi finansowe (np. TAKTO Finanse).
  • Nie jest kredytem, więc nie zaciąga się go w banku.
  • Ostateczna kwota zobowiązania jest podzielona na kilka transz (rat).
  • Umowę pożyczki można zawrzeć na odległość, tj. przez internet.

Czy pożyczki online na raty są bezpieczne?

Pożyczki online na raty wyróżniają się na tle podobnych produktów finansowych, zwłaszcza jeśli porównamy je do popularnych chwilówek, które przyznaje się zazwyczaj na jeden miesiąc. Choć to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy mogą mieć pewność, że kolejny okres rozliczeniowy będzie dla nich bardziej łaskawy, dla zwykłych pracowników na etacie lub innych umowach, 30-dniowa pożyczka jest mocnym obciążeniem dla domowego budżetu – jedynie odłożonym w czasie.

Zobacz również  Czy laminator jest potrzebny w Twoim biurze?

Przykład. Nagły wydatek zmusza osobę zarabiającą 3000 zł do pożyczenia 1500 zł na naprawę samochodu, bo jest mu on niezbędny do wykonywania pracy. Miesiąc później, jej sytuacja będzie równie trudna. Wysokość długu będzie stanowić bowiem aż połowę jej miesięcznego wynagrodzenia, a 30 dni to za krótki okres, by zdążyć zaoszczędzić środki na spłatę zobowiązania.

Wybór pożyczki online na raty jest więc rozwiązaniem o znacznie mniejszym ryzyku. Co prawda pożyczkobiorca pozostaje dłużnikiem przez więcej niż miesiąc, lecz dzięki mniejszym kwotom jest w stanie spłacać zobowiązanie zgodnie z umową, nie martwiąc się o konsekwencje i nadszarpnięcie domowego budżetu lub wpadnięcie w spiralę długów (spłacanie jednej pożyczki poprzez zaciąganie kolejnej).

Pożyczki online na raty. Jak to zrobić?

Niskie i przewidywalne koszty nie są jedyną zaletą pożyczek ratalnych online. Są one także niezwykle wygodne ze względu na swoją dostępność i szybką realizację.

Jednym z przedsiębiorstw, które umożliwia zaciągnięcie pożyczki online na raty jest Takto Finanse. Zapewnia całkowicie bezpieczną procedurę logowania i bezpieczeństwo danych. Wystarczy wejść na ich stronę internetową, wypełnić wniosek internetowy i spisać swoje dane z dowodu osobistego. Po kilku kliknięciach formularz jest już rozpatrywany przez pracowników firmy a pożyczka może zostać uruchomiona nawet w ciągu dwóch godzin (o ile sytuacja finansowa wnioskodawcy jest klarowna).

Zobacz również  Co niesie za sobą cyfryzacja banków?

Uwaga, ze względu na zapisy tarczy antykryzysowej, która przeciwdziała negatywnym skutkom gospodarczym pandemii wywołanej koronawirusem, pożyczki online na raty są teraz tańsze! Wejdź na stronę Takto Finanse i przekonaj się, jak prosto możesz wejść w posiadanie nawet 6000 zł, które spłacisz nawet w 40 niskich ratach.

 

Odwiedź naszą stronę TaktoFinanse.pl i przekonaj się, że ekspresowa pożyczka pozabankowa jest udzielana szybko i na prostych zasadach.
Pożyczka do 6 000 zł na 40 miesięcy.

Źródło: TaktoFinanse.pl – Szybkie Pożyczki Online Na Raty