W chwili obecnej wiele osób pracuje na co dzień w biurze. Praca siedząca bywa bardzo męcząca, warto więc zainwestować w kilka akcesoriów, które uczynią ją nieco łatwiejszą i przyjemniejszą. Na jakie wyposażenie biura się zdecydować? Jakie przedmioty mogą okazać się przydatne?

Projektor a może dysk sieciowy?

Wyposażenie biura to pojęcie bardzo szerokie. Jednak najczęściej rozumie się pod nim różnego rodzaju sprzęt elektroniczny. Nieocenionym elementem w biurze bywają m.in. rzutniki i projektory, zwłaszcza w miejscach, gdzie kontakt z klientem jest częsty. Prezentacja wyświetlana w ten sposób wydaje się o wiele bardziej profesjonalnie przygotowana.

W pracy biurowej przydatny może okazać się także dysk sieciowy. Zgrywanie plików na dyski zewnętrzne jest czasochłonne, a wysyłanie ich w wiadomościach e-mail trudne i niekiedy niemożliwe. Z kolei korzystanie z chmury bywa niebezpieczne. Dlatego też najlepiej stworzyć w biurze własną chmurę przy pomocy dysku sieciowego. W niewielkim biurze w zupełności wystarczy 3 TB przestrzeni sieciowej.

W jakie wyposażenie biura warto zainwestować?

W każdym biurze  powinna znajdować się drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne umożliwiające zarówno drukowanie, jak i skanowanie czy kserowanie dokumentów. Jeśli biuro jest stosunkowo nieduże i pracuje w nim kilka osób najlepszym rozwiązaniem jest sprzęt z łącznością bezprzewodową WiFi. Pozwala on na swobodne korzystanie z urządzenia wszystkim użytkownikom sieci, a ponadto jego konfiguracja nie jest  zbyt skomplikowana.

Zobacz również  Łatwy start na rynku pracy? To możliwe!

lay down or take the paper from printer

Wyposażenie biura powinno być uzależnione przede wszystkim do specyfiki pracy oraz zakresu obowiązków pracujących w nim osób. Niekiedy bywa przydatny np. laminator, który pozwala na laminowanie, a tym samym zabezpieczanie dokumentów np. umów czy kontraktów. Dzięki nim można zrobić to znacznie szybciej i sprawniej niż przy pomocy tradycyjnych akcesoriów biurowych. W miejscach, gdzie krąży duża ilość korespondencji wewnętrznej lub zewnętrznej przyda się z pewnością z kolei niszczarka. Niesie ze sobą znaczną oszczędność czasu, a przy okazji skutecznie chroni przed przedostaniem się poufnych informacji na zewnątrz firmy.

 

Przydatne gadżety

Wyposażenie biura to jednak nie tylko sprzęt elektroniczny. Pracę umilać i ułatwiać może również szereg innych gadżetów. Ciekawym rozwiązaniem jest m.in. podgrzewacz do kawy podłączany do komputera za pomocą portu USB. Dzięki niemu napój utrzyma właściwą temperaturę przez dłuższy okres czasu.

Innym interesującym, a zarazem przydatnym przedmiotem jest organizer do kabli. Biuro to miejsce, gdzie do sieci podłączonych jest wiele różnych urządzeń – komputerów, drukarek, głośników, projektorów i nie tylko. Powstaje dzięki temu spory bałagan z wszystkimi przewodami, nad którym niekiedy ciężko jest zapanować. Organizer to niewielki i niedrogi  gadżet umożliwiający zatrzymanie kabli w jednym miejscu. Pomaga zapobiec m.in. poplątaniu się przewodów, a także ich pomyleniu podczas włączania i odłączania z gniazdka. Praca staje się o wiele wygodniejsza i co najważniejsze mniej frustrująca.

Zobacz również  Szkolenia z coachingu – musisz trzymać rękę na pulsie