Olej do motocykla musi wyróżniać się wyjątkowymi właściwościami. Podczas jazdy poddawany jest ogromnym przeciążeniom. Silnik pracuje z dużą mocą, często zmieniana jest prędkość oraz nie ma płynności jazdy. Dlatego należy stosować tylko oleje, które dadzą radę sprostać takim wymaganiom.

Dlaczego olej jest taki ważny?

Olej w nowoczesnych motocyklach ma bardzo odpowiedzialne zadanie, ponieważ musi odpowiednio nasmarować silnik, skrzynię biegów oraz sprzęgło. Olej ma za zadanie również odpowiednio wyregulować pracę silnika oraz ochronić go przed korozją. Jakość zastosowanego oleju będzie wpływać na poziom i komfort jazdy. Oleje do motocykli Mobil pozwalają na uzyskanie wszystkich tych zalet. Oleje o słabym składzie przyczyniają się do dodatkowego zanieczyszczenia środowiska poprzez wydzielanie większej ilości szkodliwych substancji.

Jazda ze starym olejem

Olej w motocyklu musi być regularnie wymieniany. Nie ma nic gorszego niż jazda ze starym olejem, który niszczy silnik. Poszczególne elementy takie jak na przykład pompa nie są w stanie prawidłowo działać i tym samym właściwie rozprowadzać oleju. Długo niewymieniany olej zaczyna gęstnieć i dodatkowo dostają się do niego różnego rodzaju zabrudzenia. Jazda na takim oleju może doprowadzić do poważnej awarii i w konsekwencji do konieczności przeprowadzenia gruntownego remontu silnika lub nawet zakupu nowego. Oczywiście koszty takiej naprawy znacznie przewyższają koszt opakowania dobrej jakości oleju.

Zobacz również  Jaką gilotynę do papieru wybrać?

Mobile – olej odpowiedni do motocykli

Oleje do motocykli Mobil są produktami nowej generacji. Stworzone zostały z myślą o nowoczesnych czterosuwowych silnikach. Dlatego ich skład musi sprostać wszystkim wymaganiom stawianym przez dynamiczną i szybką jazdę. Komfortowa jazda jest możliwa tylko przy idealnym smarowaniu nieskazitelnie czystym olejem. W takich warunkach silnik pracuje gładko i dynamicznie. Dzięki najwyższej jakości składnikom oraz uszlachetniającym dodatkom Mobile na długo chroni silnik przed korozją oraz zużyciem. Zalety oleju najlepiej widać podczas jazd po trudnym terenie, gdy praca silnika jest na najwyższych obrotach oraz zostaje poddany dużym przeciążeniom. Co ważne olej nie zmienia koloru nawet po długiej i szybkiej jeździe. Chętnie wykorzystywany jest przez zawodowych motocyklistów. Mobile sprawdza się podczas najtrudniejszych zawodów sportowych i przy dużych prędkościach i bardzo dynamicznej jeździe.

Skąd wiadomo jakiego oleju użyć w motocyklu

Producent motocykla lub auta zawsze podaje rodzaj oleju, który ma być stosowany do konkretnego silnika. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie się do tych zaleceń i używanie tylko zalecanego produktu. Jeśli jednak nie wiadomo, jaki olej zastosować trzeba zgłosić się do bardzo dobrego specjalisty. Fachowiec będzie w stanie wskazać olej odpowiedni dla danej marki. Nigdy nie wolno samodzielnie zastosować i wlewać przypadkowego i niesprawdzonego oleju.

Zobacz również  Co to jest cesja wierzytelności? Odpowiadamy