Digitalizacja procesów administracyjno-kadrowych stanowi obecnie fundament efektywnie prosperujących firm. Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na funkcjonalne narzędzia informatyczne, które pomagają w usprawnieniu szeregu działań zespołu, związanych m.in. z wyliczaniem wynagrodzeń oraz organizacją okresu urlopowego. Przeczytaj, czym powinien wyróżniać się nowoczesny program kadrowy.

 

Jak usprawnić obsługę pracowników z programem kadrowym?

Nowoczesne oprogramowania HR & Payroll posiadają cały szereg przydatnych funkcjonalności. Narzędzia te umożliwiają przede wszystkim sprawną obsługę procesów kadrowych przedsiębiorstwa, przyśpieszając m.in. comiesięczne naliczanie wynagrodzeń zespołu. Zatrudnieni mogą z kolei na bieżąco monitorować części składowe swojej pensji, gdzie wyszczególnione jest wynagrodzenie uzyskane zarówno w ramach wyrobionej normy miesięcznej, jak i nadgodzin.

Program kadrowy teta.unit4.com/pl/rozwiazania/kadry-i-place przyśpiesza także proces przekazywania firmowych dokumentów pomiędzy specjalistami. Pracownicy mogą składać wnioski z prośbą o urlop drogą online, przesyłając je bezpośrednio do przełożonego. Menadżerowie zyskują wgląd w otrzymane druki, dzięki czemu w sprawny sposób mogą oni zaplanować harmonogram pracy na najbliższe tygodnie.

 

Dostosuj funkcjonalności programu kadrowego do potrzeb swojego przedsiębiorstwa

Wiodący polscy producenci narzędzi kadrowo-płacowych udostępniają klientom oprogramowania, których funkcjonalności mogą być na bieżąco dopasowywane do potrzeb firmy. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność z branży handlu i dystrybucji, mogą poddać pełnej digitalizacji proces obiegu dokumentów finansowych i rozrachunków z kontrahentami.

Zobacz również  Niezbędne rzeczy w każdym biurze

Co więcej, programy kadrowe umożliwiają także dwukierunkową komunikację z placówkami bankowymi dzięki połączeniom online przez usługę WebService lub za pomocą wymiany plikowej. Chcąc jeszcze bardziej usprawnić obsługę procesów sprzedażowych, osoby uprawnione w wygodny sposób mogą zarządzać dotychczasowymi warunkami handlowymi, korzystając z funkcji definiowania cenników i tabel rabatowych.

 

Program kadrowy w modelu SaaS – funkcjonalności

W ofercie producentów narzędzi IT dostępne są programy kadrowe w różnych wariantach wdrożeniowych. Systemy instalowane w ramach usługi Software as a Service utrzymywane i administrowane są na serwerach dostawcy. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie, ponieważ przedsiębiorca nie musi wdrażać wcześniej dodatkowej infrastruktury informatycznej, która okazuje się często dużym wydatkiem.

Warto także dodać, że oprogramowania kadrowe w modelu Software as a Service poddawane są cyklicznym aktualizacjom. System pozwala więc na kompleksowe zarządzanie zasobami ludzkimi, wykorzystując przy tym funkcjonalności, które powstały w oparciu o panujące regulacje prawne.

 

Chcesz zoptymalizować pracę zespołu? Wybierz oprogramowanie Teta od Unit4

Marka Unit4 to jeden z największych polskich producentów narzędzi informatycznych klasy HR & Payroll, z usług której korzystają zarówno lokalne firmy, jak i światowe koncerty z branży sprzedażowo-dystrybucyjnej. Zastanawiasz się nad wdrożeniem programu kadrowego, ale nie jesteś pewien, czy sprawdzi się on w przypadku Twojej organizacji? Skontaktuj się z doradcami z firmy Unit4, którzy opowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Zobacz również  Rozwijaj swoją firmę