Analiza firmowych wydatków to doskonały sposób na skuteczną optymalizację ponoszonych każdego dnia kosztów – zarówno w zakresie użytkowanej infrastruktury informatycznej, jak i transportu, telekomunikacji oraz energii elektrycznej. Zastanawiasz się, jakie zalety przynosi audyt wewnętrzny w firmie? Zapraszamy do lektury.

Audyt w firmie – kiedy warto się na niego zdecydować?

Na audyt wewnętrzny w firmie decydują się przede wszystkim ci przedsiębiorcy, którym zależy na wyeliminowaniu zbędnych kosztów, związanych z procesem drukowania, skanowania oraz kopiowania dokumentów. Szacuje się bowiem, że w każdej działalności wykorzystywane jest od kilkudziesięciu do nawet kilkuset urządzeń wielofunkcyjnych, co wpływa na generowanie bardzo znacznych wydatków.

Dzięki współpracy z doświadczonymi specjalistami przedsiębiorcy zyskują wgląd w szczegółowe analizy wydatków oraz zapotrzebowania użytkowników na urządzenia drukujące. Eksperci oceniają efektywność zarządzania obiegiem firmowych dokumentów, proponując Twoim pracownikom konkretne rozwiązania, które pomogą im drukować taniej i wydajniej.

W ramach audytu wewnętrznego w firmie specjaliści poddają również analizie zapiski umów, które przedsiębiorca zawarł z podmiotami zewnętrznymi. Dzięki temu rozwiązaniu klient zyska pewność, że zawarte przez niego umowy leasingowe nie narażają go na ewentualne straty.

Zobacz również  Jak działa faktoring? Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Audyt wewnętrzny w firmie i placówkach samorządowych

Z usługi audytu korzystają zarówno firmy, jak i instytucje administracyjne. Eksperci poddają szczegółowej analizie przeprowadzane w placówce procesy, wskazując jednocześnie miejsca, w których koszty związane z eksploatacją sprzętów wielofunkcyjnych mogą zostać ograniczone.

Proponowane przez audytorów działania pozwalają zadbać zarówno o ponoszone każdego dnia wydatki, jak i środowisko naturalne. Przeprowadzana analiza umożliwia bowiem zaobserwowanie, w jakim stopniu wykorzystywana infrastruktura informatyczna wpływa na ekologię – specjaliści szacują, ile energii przeznaczane jest na obsługę sprzętu oraz jaką ilość dwutlenku węgla on produkuje.

Chcesz usprawnić pracę swojego zespołu? Poznaj ofertę marki Euroimpex

Firma Euroimpex to doświadczony dostawca nowoczesnych sprzętów wielofunkcyjnych, które konstruowane są z myślą o wydajnym i długoletnim użytkowaniu. Co więcej, specjaliści marki świadczą klientom także kompleksową usługę audytu firmy, wskazując działania, które należałoby poddać poprawie w celu uzyskania efektywniejszej optymalizacji ponoszonych kosztów. Odwiedź stronę internetową dostawcy, aby poznać więcej szczegółów.